Замовник: ВАТ «Укртатнафта», м. Кременчук
Опис ТОУ: технологічними об'єктами управління є обладнання та резервуари паливної станції (парк Т) та парків нафтопродуктів №12, 13, 15, 16 виробництва №4 ВАТ "Укртатанафта".
Призначення системи: дистанційний контроль та управління переміщенням нафтопродуктів між резервуарами парку.
Обсяг робіт: центральна частина, шеф-монтаж та пуско-налагоджувальні роботи
Рік впровадження: 2003
Основні функції:
- контроль основних фізичних властивостей (обсяг, щільність, масу) нафтопродуктів у резервуарах;
- дистанційне керування електроприводними засувками;
- регулювання та облік споживання пари;
- накопичення, обробка та зберігання інформації про зміни всіх технологічних параметрів у графічній (у вигляді трендів) та текстовій формі (у вигляді аварійних повідомлень про порушення меж сигналізації);
- протоколювання дій оператора.
Програмно-апаратна база:
- контролери Siemens S7-300
- пристрої віддаленого введення/виводу ET200M
- SCADA-пакет: InTouch
- комунікації: MPI, Profibus-DP, Industrial Ethernet
Основні характеристики системи:
|
понад 110
понад 650
72
4 460 132 8
2
4
2
|
Структура системи:
- нижній рівень: шафи силового управління електрозасувками (ШУ 3, 4, 6, 8) з розташованими на них органами управління та індикації ЕПЗ (кнопки, лампи); пристрої децентралізованої периферії ЕТ200M (ШУ 2, 5, 7), що виступають як пасивні вузли віддаленого вводу/виводу. Пристрої ET200M, спільно з шафами силового керування, встановленими в тому ж КП, надають можливість моніторингу та керування електроприводними засувками з операторної.
- середній рівень: контролери управління паливною станцією та парками резервуарів Siemens S7-300 (ШУ1), що реалізують основні функції автоматичного контролю та управління системи. Вся інформація про ситуацію в парках приходить у контролер управління парками з шаф децентралізованої периферії ЕТ200М, які пов'язані з ним за допомогою шини Profibus DP
- верхній рівень: пульт оператора у складі двох операторських станцій із встановленою на них SCADA InTouch, джерела безперебійного живлення та комунікаційного обладнання для забезпечення оптимального інтерфейсу оператора із системою керування. Станції незалежні та працюють у режимі «гарячого» резервування.Зв'язок із контролерами здійснюється по шині MPI через мережеві адаптери CP5613. Для забезпечення доступу до інформації паливної станції з інших підрозділів заводу обидві операторські станції включені до заводської мережі Ethernet.
* проект був розроблений та впроваджений під час роботи у складі вінницької філії ТОВ "КСК-Автоматизація"