Замовник: ПрАТ «Металургійний комбінат «Азовсталь», м. Маріуполь
Опис ТОУ: вуглепідготовчий цех коксохімічного виробництва забезпечує прийом, зберігання та підготовку вугілля, а також подачу вугільної шихти до коксового цеху для коксування. Кінцевим продуктом УПЦ є вугільна шихта заданого складу та якості. Основними показниками якості вугільної шихти є дані її хімічного аналізу, рівень подрібнення та щільність насипної маси.
Призначення системи:оперативний контроль та управління технологічними процесами вуглепідготовчого цеху з метою підвищення якості та надійності процесів управління за рахунок переоснащення цеху сучасними технічними засобами та застосування сучасних технічних рішень.
Обсяг робіт: польовий проект, центральна частина
Рік розробки: 2008
Основні функції:
- функції контролю: вимірювання основних технологічних параметрів процесу (поточна та накопичувальна витрата за конвеєрними вагами та дозатором; рівень у вугільних силосах і вежах, струмові навантаження приводів; швидкість руху стрічок конвеєрів та ін.); контроль стану основних механізмів ПТС (конвеєри, шибери, плужки, дробарки та ін.); Контроль дій технологічного персоналу.
- функції управління: дискретне управління основними технологічними механізмами у місцевому та дистанційному режимі; пов'язане управління трактами ПТС з прийому та складування вугілля, переробки та видачі вугільної шихти відповідно до технологічних алгоритмів роботи маршрутів та взаємних блокувальних залежностей; протиаварійний захист при подачі вугілля до складу та/або зі складу.
- інформаційні функції: накопичення та надання даних про хід технологічного процесу у зручному для оператора вигляді.
- функції обліку: облік приходу вугілля на склади та вироблення шихти на вугільні вежі; облік поточних запасів вугілля та шихти; формування по-змінних та добових рапортів та зведень;
- логічні функції: інтеграція даних існуючої системи управління відділенням дозування з можливістю передачі даних для управління процесами приготування шихти; надання підсумкових даних про процеси у стандартизованій формі для їх використання у майбутньому диспетчерською системою підприємства.
- допоміжні функції: автоматична діагностика обладнання у складі системи.
Програмно-апаратна база:
- вагові дозатори Schenck
- контролери: Siemens S7-300
- пристрої віддаленого введення-виведення ET200M
- операторські панелі Siemens
- SCADA-пакет: WinCC
- комунікації: радіозв'язок, Profibus-DP, Industrial Ethernet
Основні характеристики системи:
|
близько 80
близько 900
120
2 560 210 19
4
12
2
|
Особливості системи:
- організація бездротової радіомережі (IWLAN) для комунікації з рухомими машинами розвантаження та навантаження вугілля (вуглеперевантажувач, штабелер, розвантажувальний візок, приймальний бункер)
- застосування розосереджених за різними ПСУ шаф віддаленого введення-виводу
- контроль доступу сторонніх осіб до шаф керування;
- резервовані операторські станції (схема 100%-го гарячого резервування)
Структура системи:
- Нижній рівень: розподілені по території цеху шафи керування, в яких розміщуються контролери віддаленого вводу/виводу - пристрої зв'язку з об'єктом (УСО) для підключення засобів вимірювання (контролю) технологічних параметрів та ланцюгів керування електроприводів обладнання, розташованих у приміщеннях ЩСУ/РП/ТП, до керуючих контролерів ; шафа перетворювачів частоти для керування приводами живильників.
- Середній рівень: шафи управління, що містять промислові ПЛК, які встановлюються в центральному диспетчерському пункті цеху та реалізують основні функції автоматичного контролю та управління вуглепідготовчого цеху; промисловий комп'ютер, встановлений на вагоноперекиді і призначений для введення основних даних про вугілля; операторські панелі відкритого складу вугілля для відображення інформації про необхідне положення рухомих машин ОСУ (вуглеперевантажувач, штабелер, розвантажувальний візок).
- Верхній рівень: резервовані операторські станції, інженерна станція, резервна станція (інформаційний сервер), станція керування дозуванням (існуюча), які забезпечують людино-машинний інтерфейс для контролю та управління технологічного процесу, а також архівування інформації.
* проект був розроблений та впроваджений під час роботи у складі вінницької філії ТОВ "КСК-Автоматизація"